Top
Przekaż 1% podatku
Przekaż 1% podatku

Darowizny na rzecz Stowarzyszenia

Bank PEKAO S.A o/Kraków

28 1240 1431 1111 0000 1045 1072

Aktualności

13 Konferencja Europejskiej Unii Zatrudnienia Wspomaganego
Kreska strona
05.06.2019
W dniach 27- 29.05.2019 r. odbyła się 13 Konferencja  Europejskiej Unii Zatrudnienia Wspomaganego poświęcona aktualnej sytuacji realizacji zatrudnienia wspomaganego w Europie i na świecie.
   
Konferencja Europejskiej Unii Zatrudnienia Wspomaganego, organizowana w 25 rocznicę działalności EUSE jest najważniejszym wydarzeniem dla środowisk związanych z aktywizacją zawodową osób z niepełnosprawnością z krajów Europy i świata, które realizują usługi zatrudnienia wspomaganego.

Dzięki wsparciu finansowemu Narodowego Instytutu Wolności po raz pierwszy w tak doniosłym i ważnym dla środowiska wydarzeniu mogli uczestniczyć przedstawiciele Polskiej Federacji Zatrudnienia Wspomaganego, której członkiem założycielem jest Stowarzyszenie.

Przewodnim tematem konferencji była transakcje na rzecz zatrudnienia wspomaganego w Europie,  której celem jest umożliwienie osobom z niepełnosprawnością zwiększenie możliwości na  rynku pracy dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i najlepszym praktykom.

Główne obszary tematyczne poruszane podczas konferencji  skupiały się wokół tworzenia polityk oraz nowych rozwiązań w zakresie zatrudnienia wspomaganego, dyskusji na temat  dostarczenia wsparcia  jakościowego z pytaniem - czy i gdzie ono działa. Ważnym punktem w programie było przedstawienie dobrych praktyk  w zakresie tranzycji - planowania kariery już na etapie edukacji na drodze do zatrudnienia. Kolejnym  obszarem tematycznym -  bardzo ważnym w kontekście rozwoju usługi były możliwości wykorzystania nowych technologii w zatrudnieniu wspomaganym.

Główni prelegenci i spotkania networkingowe były  na najwyższym poziomie z dużym zaangażowaniem na rzecz zatrudnienia wspomaganego i pragmatycznych zmian dla wszystkich uczestników i uczestniczek, którzy przyjeżdżają z całej Europy i świata: co najmniej 40 różnych narodowości !
Sikko Bakker, Przewodniczący NVS Support (organizacji członkowskiej EUSE z Holandii) we współpracy z Luc Henau, Prezydentem EUSE przywitali wszystkich zgromadzonych w dniu rejestracji. Luc Henau otworzył oficjalnie konferencje inspirujących i motywującym przemówieniem.

Konferencja była  dla przedstawicieli Polskiej Federacji Zatrudnienia Wspomaganego (PFZW)  okazją do wymiany doświadczeń, pomiędzy międzynarodowymi ekspertami z Europy i całego świata, w zakresie realizacji zatrudnienia wspomaganego, jego rozwoju i przemian. Ponad 600 uczestników konferencji miało  możliwość dzielenia się dobrymi praktykami i zapoznania się z innowacyjnymi rozwiązaniami zapewniającymi osobom z niepełnosprawności warunków do samodzielnego i niezależnego życia, w tym podjęcia pracy na wybranym przez siebie stanowisku pracy, w przyjaznym środowisku z możliwością rozwoju.

Udział w  konferencji wzmocnił naszą międzynarodową pozycję, stworzył możliwość   zapoznania się z najnowszymi rozwiązaniami w zakresie wdrażania usług zatrudnienia wspomaganego, kreowania polityki, procesu tranzycji oraz przyszłość rozwoju zatrudnienia wspomaganego w Europie i na świecie. Nawiązaliśmy bezpośrednie  kontakty z przedstawicielami organizacji z wielu krajów uczestniczących w wydarzeniu m.in. ze Słowenii, Australii, Kanady, Stanów Zjednoczonych Wielkiej Brytanii, Holandii, Norwegii  oraz  Belgii.
To była niezapomniana konferencja, pełna wrażeń, pozytywnej energii o dużej wartości merytorycznej.
Pozostale aktualnosci
Ostatnie pożegnanie Marty   Praca na stanowisku Trener pracy   Asystent osoby niepełnosprawnej / Opiekun mieszkania w projekcie aktywizacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnością
03.02.2020
wiecej
 
10.01.2020
wiecej
 
10.12.2019
wiecej
pik
Kwartalnik „Światło i cienie” Pobierz program do rozliczania PITa

ChSON "Ognisko" | ul. Lubelska 21 | 30-003 Kraków
tel. +48 12 423 12 31 | faks: +48 12 422 96 38 | e-mail: biuro@ognisko.org.pl

Projekt i realizacja: Otwarte

e-mail Projekt i realizacja Otwarte