Top
Przekaż 1% podatku
Przekaż 1% podatku

Darowizny na rzecz Stowarzyszenia

Bank PEKAO S.A o/Kraków

28 1240 1431 1111 0000 1045 1072

Czytelnia

10 próśb Twojego nadpobudliwego dziecka
Kreska strona

1.Pomóż mi skupić się na jednej czynności. Proszę ucz mnie także poprzez zmysł dotyku. Potrzebuję,aby poprowadził mnie za rękę.

2.Potrzebuję wiedzieć co zdarzy się za chwilę. Proszę stwórz mi bardzo uporządkowane otoczenie, gdzie wszystko będzie podporządkowane stałym zasadom. Daj mi wyraźnie znać, gdyby miały nastąpić zmiany.

3.Poczekaj na mnie,ja ciągle jeszcze się zastanawiam. Proszę pozwól mi działać w moim własnym tempie. Jeli zacznę się pieszyć, na pewno co pomylę lub zrobię błąd.

4.Jestem w kropce, nie potrafię tego zrobić. Proszę zaproponuj mi możliwość wyjcia z trud- nej dla mnie sytuacji.Potrzebuję dowiedzieć się, jak można iść dalej,jeśli droga jest zablokowana.

5.Czy to jest dobrze? Ja potrzebuję to od razu wiedzieć. Zaraz po tym, jak co zrobię, szybko i szczegółowo pochwal to, co było dobrego w mojej pracy.

6.Nie zapomniałem, ja tylko za pierwszym razem nie usłyszałem Cię. Proszę dawaj mi tylko jedno drobne polecenie na raz. Poproś mnie, abym powtórzył Ci, co usłyszałem przed chwilą.

7.Nie pomylałem, mnie już nie było. Proszę przypomnij mi, abym zatrzymał się, pomylał i dopiero potem działał.

8.Ja zawsze pracuję tylko w danej chwili. Proszę dawaj mi tylko krótkie etapy pracy do wykonania, tak abym sam mógł ocenić, kiedy dojdę końca.

9.Wiem -znowu WSZYSTKO zrobiłem źle? Nagradzaj mnie choć za część dobrze wykonanego zadania, za poprawę, doskonalenie się, a nie za bycie doskonałym.

10.Dlaczego zawsze na mnie krzyczysz? Proszę doceń mnie, jeśli zrobię coś dobrze, pochwal jeśli uda mi się odpowiednio zachować. Przypominaj mi (i sobie) o moich dobrych i mocnych stronach, kiedy mam zły dzień.

Tomasz Wolańczuk, Artur Kołakowski, Magdalena Skotnicka "Nadpobudliwość psychoruchowa u dzieci "

Pozostale aktualnosci
Mózgowe porażenie dziecięce   Rodzeństwo   Bliźniaki
dr med. Monika Gasińska
wiecej
 
Grażyna Banach-Kociołek
 
Joanna Ochał
pik
Kwartalnik „Światło i cienie” Pobierz program do rozliczania PITa

ChSON "Ognisko" | ul. Lubelska 21 | 30-003 Kraków
tel. +48 12 423 12 31 | faks: +48 12 422 96 38 | e-mail: biuro@ognisko.org.pl

Projekt i realizacja: Otwarte

e-mail Projekt i realizacja Otwarte